36 тиждень: кілька добрих порад для вагітної

Коли вагітність добігає кінця, жінка переходить від стадії страху перед пологами до стадії нетерплячого очікування, адже живіт вже спричиняє значний дискомфорт, та й побачити своє дитя на власні очі теж дуже хочеться.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Чим цікавий 36 тиждень вагітності, розказали фахівці Клубу Турботливих Матусь “Нестле Бебі”.

Спостереження на 36-му тижні вагітності

Найочікуваніший момент на 8-9-му місяці — це опущення голівки плоду до тазового дна матері, що свідчить про підготовку дитини до пологів. Інколи плід перевертається раніше, також буває, що переворот униз головою відбувається безпосередньо перед пологами — все це є варіантами норми.

Скринінг наприкінці терміну вагітності показує стан пуповини, плаценти, розкриття шийки матки та, звісно, дає чимало інформації про здоров’я та зовнішній вигляд малюка в животі. На цьому тижні за допомогою апаратів можна помітити різницю в формі та об’ємі голови, що збільшується та стає круглою чи видовженою.

Читайте также:  Врачи сообщили, что после физкультуры детям нужно пить молоко

Рухи малюка в животі стають дедалі більш скутими, адже місця лишається геть мало. Якщо дитина неспокійна, мамі слід подумати про зміну положення тіла — бурхлива діяльність може бути сигналом, що малюку не вистачає кисню або незручно. Якщо малюк не проявляв себе більше двох годин, слід прислухатися і дочекатися його рухів — після 4-5 годин тиші треба повідомити свого лікаря-акушера про те, що дитина не ворушиться та дотримуватися далі його порад.

Роль кисню для вагітної жінки

У третьому триместрі дуже важливо, щоб плід отримував достатньо кисню через кров матері. Оскільки споживання кисню дитини в утробі дедалі більше зростає, то майбутній матері треба докладати всіх зусиль, аби її кров була якісним постачальником гемоглобіну та, відповідно, кисню до кровоносної системи плоду.

“Один із факторів негативного впливу на плід — внутрішньоутробна гіпоксія. Залежно від ступеню, наслідки для розвитку дитини можуть бути різні, від легкої енцефалопатії до важких порушень нервової системи. Детально дізнатися про вплив гіпоксії на плід можна на сайті https://www.nestlebaby.com.ua/ua,” — розказали спеціалісти Клубу Турботливих Матусь.

Читайте также:  Центр детского развития в Днепропетровске

Контролювати стан плоду допоможе гінеколог-акушер, що спостерігає вагітність. Він навчить, як слідкувати за пульсом малюка за допомогою стетоскопу і призначить черговий скринінг — УЗД, що показує, серед іншого, частоту серцевих скорочень. Надто частий пульс (вище 160 ударів на хвилину) може свідчити про гіпоксію.

Превентивні міри на цьому етапі — емоційний спокій вагітної, відмова від шкідливих звичок, свіже повітря, повноцінне харчування, додавання до раціону саплементів заліза.

Читайте также:  3 причины, почему ваши дети должны употреблять пищу с глютеном

Стан жінки на 36-му місяці вимагає чимало терпіння та любові до малюка, адже живіт важчає щодень, мучить печія та часті позиви до туалету. Заспокоїтися можна, спілкуючись із іншими вагітними та дійсними матусями, відвідуючи курси для майбутніх мам, приділяючи увагу своєму відпочинку та харчуванню. Чим більше корисної інформації вас буде, то легше прийматимуться негаразди!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемнадцать + один =

2011-2018. Все права защищены© WomanEL - женский онлайн-журнал. Использование любых материалов, опубликованных на нашем сайте, разрешается при условии ссылки на WomanEL.com.ua. При копировании материалов для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка. Ссылка должна быть размещена вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. |
Подробнее в Мама и дети
Закрыть