Як видалити клей: 3 трюки, які дійсно працюють

Разлитый клей может создать неприятные ситуации. Попробуйте эти разумные методы удаления клея. Розлитий клей може створити неприємні ситуації. Спробуйте ці розумні методи видалення клею.
Як видалити клей: 3 трюки, які дійсно працюють
Як видалити клей: 3 трюки, які дійсно працюють. Джерело: The Spruce

Клей є необхідним продуктом для майстрів домашнього ремонту, ентузіастів та рекреаційних рукоділей. Але коли липкий матеріал призводить до липкої ситуації, розлитої на небажану поверхню, прибирання залишків може бути виснажливим завданням. WomanEL розгляне три способи виправлення, які легко видаляють засохлий шкільний клей, клей для рукоділля та інші звичайні клеї з побутових поверхонь.

Як видалити клей зі скла

Незалежно від того, чи маєте ви справу з розплавленим малярським скотчем на вікні чи стійкими залишками наклейки на банці, зіскоблити клей зі скла буде складно без допомоги якогось розчинника клею. Ви завжди можете скористатися допомогою побутових скоб, таких як рідина для зняття лаку для нігтів і білий оцет, але змащувальні інгредієнти в  WD-40 роблять його найефективнішим продуктом для роботи.

 1. Перед використанням WD-40 переконайтеся, що ваше приміщення добре провітрюється.
 2. Розпиліть продукт на клей і дайте йому вмочити залишки клею на кілька хвилин.
 3. Видаліть клей, протерши чистою тканиною.
 4. За потреби повторіть ці дії.

Коли поверхня стане чистою, збризніть її засобом для чищення скла, щоб не було плям.

Як видалити клей з дерева

Незалежно від того, чи ваш малюк збожеволів від наклейок на вашому обідньому столі, чи ви не можете позбутися липкості цінника на дерев’яних меблях, один несподіваний герой може врятувати ситуацію: ваш  фен. Увімкніть прилад на найнижчому рівні та спрямуйте тепло на висохлий клей приблизно на 15 секунд. Просто тримайте насадку на відстані 2–3 дюйми від наклейки, інакше ви ризикуєте перегріти деревину та пошкодити її покриття. Потім за допомогою пластикового скребка повільно зніміть наклейку або її залишки з одного краю, продовжуючи нагрівати область. Особливо липкий клей може потребувати більше тепла перед відшаровуванням. Злегка очистіть дерев’яну поверхню після видалення клею.

Але наклейки — це не єдина проблема, яка турбує вашу легко пошкоджувану дерев’яну стільницю — ви також можете застрягти із залишками ремонту своїми руками та шкільних проектів, коли забули накрити робочу поверхню газетами тощо. Якщо ви маєте справу з товстим шаром або краплею клею, спробуйте обережно відшліфувати залишки або зішкребти їх поверхню, щоб видалити надлишки, перш ніж переходити до наступних методів:

 • Тепло: деякі висохлі клеї можуть розпушитися після обробки феном і пластиковим скребком, як описано вище.
 • Попередня обробка: інші плями від клею можуть краще відреагувати, якщо ви нанесете вазелін на ніч, який наситить клей рівно стільки, щоб наступного дня його можна було видалити пластиковим скребком.
 • Спробуйте засіб для видалення: комерційні засоби для видалення клею, або побутові засоби, такі як оцет, також можуть підійти. Однак обидва вони можуть пошкодити дерев’яне покриття. Якщо ви вирішите спробувати комерційний засіб для видалення клею, спершу прочитайте його етикетку, а перед використанням перевірте продукт на непомітній ділянці згідно з рекомендаціями виробника.

Як видалити клей з пластику

Плануючи видалити з пластику пляму непотрібного клею, будьте дуже обережні, якщо не хочете, щоб колір пластику тьмянів або зникав через обробку. Однак, що ще важливіше, не використовуйте хімічний розчин, який розплавить пластик або виділить небезпечні пари. Ви можете дихати спокійно під час прибирання за допомогою одного з цих двох повністю натуральних засобів: оцту або кулінарної олії.

 1. Спочатку візьміть пластиковий скребок і спробуйте злегка потерти клей. Ви можете виявити, що завдяки чудесам хімії клей не з’єднався з пластиком належним чином.
 2. Якщо липкі залишки не зрушуються після легкого пошкрібання, змочіть місце оцтом або олією. (Перш ніж прийняти рішення, перевірте розчин на непомітній ділянці, щоб побачити, чи не пошкодить він кольори або пластикову поверхню, і, якщо ви не побачите негативної реакції, перейдіть до вибраного предмета комори.)
 3. Нанесіть оцет або олію на клей і залиште на кілька хвилин, щоб послабити засохлі залишки.
 4. Потріть його чистою сухою тканиною, доки не побачите, що клей відходить, а потім виперіть пластиковий предмет, як зазвичай.

В нагоді обов’язково для вас стане інформація, чим відмити душову насадку швидко та ефективно.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version