Міжнародний день захисту дітей: історія свята та традиції

Свято з глибоким корінням і важливими меседжами для дорослих і батьків. Свято з глибоким корінням і важливими меседжами для дорослих і батьків.
Міжнародний день захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей. Фото: unian.ua

Історія свята

Міжнародний день захисту дітей офіційно засновано у листопаді 1949 року в Парижі на Раді Міжнародної демократичної федерації жінок. Повоєнний час вимагав особливої уваги до здоров’я і благополуччя дітей, що й стало основою для створення цього важливого свята, дізнався WomanEL.

Перше офіційне святкування Дня захисту дітей відбулося у 1950 році, коли 51 країна світу одночасно відзначила цю подію. За іншою версією, святкування розпочалося ще раніше – у 1925 році у Сан-Франциско. Генеральний консул Китаю організував Фестиваль човнів-драконів (Дуань-у Цзе) для китайських дітей-сиріт, і це святкування припало на 1 червня. Незалежно від версії, мета Дня захисту дітей завжди залишалася незмінною – привернути увагу до потреб і прав дитини.

Традиції святкування

1 червня традиційно закликають зупинити насильство над дітьми та експлуатацію дитячої праці. 

У цей день проводяться освітні кампанії для дітей, де їм розповідають про їхні права і куди вони можуть звернутися в разі їхнього порушення. Особлива увага приділяється дорослим, яких навчають враховувати потреби дітей та забезпечувати їм належний захист.

Міжнародний день захисту дітей має також свій прапор. Це зелене тло, на якому зображена земна куля та п’ять людських фігурок різного кольору. Фігурки символізують єдність і різноманітність дітей з усього світу.

Крім того, у різних містах проводять розважальні заходи з конкурсами, співами танцями та ярмарки зі смачною їжею.

День захисту дітей в Україні

Україна щорічно відзначає День захисту дітей 1 червня разом з іншими країнами світу. У нашій державі це свято офіційно святкують з 1998 року. Однак, на жаль, цього року День захисту дітей в Україні знову проходить в умовах війни. Воєнний конфлікт вплинув на життя кожного маленького українця.

З початку повномасштабного вторгнення сотні тисяч дітей змушені тимчасово жити за межами України, десятки тисяч годинами проводять час в укриттях, перечікуючи повітряну тривогу, тисячі дітей живуть у зоні бойових дій. Невідомо, скільки українських дітей було викрадено та вивезено за межі країни, а скільки загинуло маленьких українців. У це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що ми завжди поруч, надаючи їм захист і розуміння.

До слова, Міжнародний день захисту дітей – це про те, що кожна дитина має право на щасливе і безпечне дитинство. Ця важлива подія спонукає суспільство до активних дій задля забезпечення прав дитини. 

Джерело: unian.ua

Також читайте: Сімейні проблеми, які не слід обговорювати у присутності дітей.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version