4 способи відновитися тим, хто працював у токсичному робочому середовищі

Після того як на робочому місці ви відчули, що вас принижують і недооцінюють, ви нарешті знайшли нову роботу. Але це не означає, що ви позбулися багажу попереднього досвіду. Після того як на робочому місці ви відчули, що вас принижують і недооцінюють, ви нарешті знайшли нову роботу. Але це не означає, що ви позбулися багажу попереднього досвіду.
4 способи відновитися тим, хто працював у токсичному робочому середовищі
Як відновитися після звільнення з токсичної роботи, Джерело: freepik.com

Ви морщитеся при думці про те, що ваш бос – мікроменеджер? Або, можливо, ви боїтеся йти до офісу, бажаючи уникнути ще одного дня, коли вас висміюватимуть колеги? Для багатьох людей токсичні робочі місця стали надто звичним явищем. За даними одного з досліджень, три з чотирьох людей стикалися з токсичною культурою на робочому місці. Причому 87% респондентів заявили, що це негативно позначилося на їхньому психічному здоров’ї. Токсичні робочі місця можуть призвести до стресу, тривоги та інших небезпечних для психічного здоров’я проблем, як-от синдром самозванця або повне вигорання. На жаль, ці наслідки зберігаються, навіть якщо ви йдете з роботи і знаходите абсолютно нетоксичну. Що ж робити? Як відновитися після звільнення з токсичної роботи?

Якщо негатив вашої старої роботи переслідує вас на новій, ви прийшли за адресою. WomanEL зібрав найкращі практичні поради про те, як рухатися далі після того, як ви зіткнулися з токсичним місцем роботи.

Як відновитися після звільнення з токсичної роботи: розмірковуйте про свій досвід

Перш ніж приступити до нової посади, знайдіть час поміркувати про те, що вам не подобалося на колишньому місці роботи, і про те, які кроки ви можете зробити, щоб не допустити повторення подібної ситуації. «Пошук нової посади допоможе вам позбутися негативу, оскільки не всі робочі місця є токсичними», – каже кар’єрна тренерка Аніта Гохіл-Торп. «Ви можете увійти в нову роль зі свіжим поглядом і кордонами, особливо якщо витратите трохи часу на те, щоб зрозуміти, що зробило попереднє оточення таким токсичним. Це допоможе вам у вивченні культури, коефіцієнта утримання або робочого часу в інших організаціях. Ви будете краще поінформовані і, отже, приймете більш зважене рішення».

Зосередьтеся на власному зростанні

4 способи відновитися тим, хто працював у токсичному робочому середовищі
Зосередьтеся на своїх сильних сторонах. Робота в токсичному середовищі могла серйозно вплинути на вашу самооцінку. Тепер її потрібно відновити, Джерело: freepik.com

Пережити токсичне робоче місце нелегко. Тож, пройшовши через нього і рухаючись далі, ви маєте це відзначити. «Токсичне робоче місце може підірвати вашу впевненість у собі та бачення своєї кар’єри. Але нова робота – це новий старт, і важливо зосередитися на власних цілях і зростанні, перш ніж братися за щось нове», – пояснює Зої Грант, експертка з персоналу. «Постановка особистих цілей для зростання і розвитку може дозволити вам зосередитися на своїх сильних сторонах та інтересах, після того як на минулій роботі вам постійно говорили про ваші слабкі сторони».

Складно працювати, коли на вулиці гарна погода? Ми ділилися простими способами підвищити вашу продуктивність.

Як відновитися після звільнення з токсичної роботи: встановіть межі

У токсичних робочих місцях кордони часто порушуються, наприклад, ви отримуєте електронні листи в неробочий час або колеги розмовляють з вами нешанобливо. Тому, незважаючи на те, що це може здатися страшним, ви маєте встановити кордони на своїй новій посаді якомога швидше. «Можливо, знадобиться деякий час, щоб відчути себе комфортно після перебування в токсичному середовищі, і минулий досвід може змусити вас не наважуватися говорити про свої потреби. Але здорове робоче середовище повинне заохочувати і поважати ваші особисті та професійні кордони», – каже Грант. «Завчасне обговорення кордонів, що стосуються балансу між роботою та особистим життям, дасть вам змогу звести до мінімуму ймовірність вигорання».

Будьте готові змінити свій світогляд

Якщо ваш попередній керівник був мікроменеджером, який принижував гідність або був самозакоханим, вам може бути важко знову довіритися босові. Але важливо пам’ятати, що ваш керівник існує для того, щоб підтримувати вас. Переконайтеся, що ви виділили час для регулярних зустрічей з вашим безпосереднім керівником, щоб отримати зворотний зв’язок про вашу роботу і разом визначити ваші цілі. Це можна робити за кожним проєктом, а не чекати оцінки роботи в компанії двічі на рік. Цей менталітет можна застосувати і до ваших колег. Будьте відкриті, прозорі та конструктивні з колегами і співпрацюйте з ним.

Ви ще не знайшли роботу? Ось кілька речей, які потрібно зробити влітку, щоб швидше отримати результат.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *