Несподівані переваги орегано для вашої шкіри

Орегано - фантастически действует на кожу. Орегано - фантастично діє на шкіру.
Несподівані переваги орегано для вашої шкіри
Несподівані переваги орегано для вашої шкіри. Джерело: Politeka. Net

Якщо ви схожі на багатьох людей, ви, мабуть, думаєте про піцу, коли чуєте слово «світ орегано». Зрештою, без нього не можна приготувати справжню італійську страву. Але незважаючи на те, що орегано є однією з найважливіших спецій у світі кулінарії, він також виявляється фантастичним для шкіри, пише WomanEL.

Як член родини м’яти, орегано, або, як його називають ботаніки, Origanum vulgare, має цілющі властивості для кожної частини тіла. Відповідно до дослідження 2017 року , опублікованого в Molecules, орегано у формі ефірної олії настільки потужний у боротьбі з бактеріями, грибками та вірусами, що він може справді пригнічувати збудників раку та допомагати в боротьбі з діабетом. Якщо орегано може принести таку користь організму всередині, подумайте лише про позитивний вплив, який він може мати зовні — це вразить вас.

Але чи означає це, що ви повинні потягнутися до орегано на своїй кухні та почати натирати ним усе обличчя? Не зовсім. Замість цього, якщо ви хочете включити його в свою процедуру краси, спробуйте використовувати олію. Якщо ви хочете використовувати саму ефірну олію орегано, змішайте одну-дві краплі олії з олією-носієм — або водою, якщо ваша шкіра схильна до жирності — і нанесіть її після очищення. Постійна доставка цих корисних інгредієнтів до шкіри вночі та вдень забезпечить належне живлення шкіри та цілодобову дію. І цих переваг багато, тож читайте далі.

Допомогає з акне

Окрім природного антисептика, олія орегано також має антибактеріальну дію, що робить її ідеальною для боротьби з висипаннями. Фактично, згідно з  лабораторним дослідженням 2023 року , порівняно з іншими ефірними оліями, орегано забезпечив найсильнішу реакцію проти бактерій, що викликають прищі. І це ще не все. Дослідження також показало, що олія орегано може бути сильнішою та успішнішою у боротьбі з цими бактеріями, ніж деякі антибіотики, які зазвичай призначають дерматологи, такі як кліндаміцин і третиноїн. Існує також додаткова перевага в тому, що олія орегано не пов’язана з ризиком розвитку резистентності до антибіотиків, коли препарат більше не діє, оскільки ваша шкіра до нього звикла.

Однак, незважаючи на те, що дослідження є багатообіцяючим, необхідні додаткові дослідження на людях, щоб підтвердити, наскільки ефективна місцева олія орегано для запобігання акне. В даний час більшість проведених досліджень розглядають ізольовані лабораторні дослідження та реакцію на шкіру щурів, а не справжніх людей. Однак деякі експерти наголошують, що використання продуктів, які містять олію орегано, як-от гель проти прищів, може бути чудовим доповненням до існуючої процедури боротьби з прищами.

Має протизапальні властивості

Чудова шкіра означає спокійну шкіру. Але для деяких людей підтримувати спокійну шкіру нелегко. Алергічні реакції на укуси комах і контактний дерматит, а також хронічні захворювання, такі як екзема та псоріаз, можуть спровокувати запалення, через яке шкіра виглядає червоною та набряклою. Ось де на допомогу приходять протизапальні мазі, креми та миючі засоби, і якщо орегано є в цьому списку інгредієнтів, це може бути на краще.

Заспокійливі властивості олії орегано чудові для тих, хто має такі захворювання шкіри, як розацеа та гіперпігментація. Дослідження показали, що все це завдяки карваколу, видатному антиоксиданту в олії орегано, який, як було показано, є протизапальним засобом. Однак, хоча це може працювати, інші експерти  попереджають, що необхідні додаткові дослідження , щоб підтвердити, чи безпечна олія для всіх типів шкіри, тому використовуйте її на свій страх і ризик.

Сприяє росту колагену

Як багато колагену необхідно для підтягнутої, здорової шкіри, але руки часу сповільнюють його вироблення. Коли ви додаєте такі фактори, як перебування на сонці, стрес і шкідливі звички, такі як куріння або неправильне харчування, виснаження колагену може посилитися. Коли це трапляється, одним із них є збереження молодого сяйва та вжиття заходів для стимуляції росту колагену. Тут може допомогти орегано.

Відповідно до дослідження 2020 року, опублікованого в Molecules, ефірна олія орегано вважається «сповільнювачем старіння шкіри», тобто вона може уповільнити старіння шкіри завдяки карвакролу (джерелу антимікробних і антиоксидантних властивостей), який вона містить. Хоча дослідники виявили, що там, де культивували орегано, відіграє певну роль у його ефективності, все одно було зроблено висновок, що там, де є карвакрол, колаген, еластичність і гіалуронова кислота захищені — усі вони є найважливішими для здорової шкіри.

Незалежно від того, чи бажаєте ви просто виконати свою процедуру краси за допомогою натуральних продуктів, для яких потрібна лише олія-носій, або ви сподіваєтеся знайти той інгредієнт, який змінить вашу шкіру на краще, орегано — це варіант, який варто розглянути. Звичайно, як і в будь-якій іншій справі, можливі побічні ефекти, тому вам варто поговорити зі своїм лікарем, перш ніж його використовувати.

Також орегано може поліпшити здоров’я кишківника – подробиці тут.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Неожиданные преимущества орегано для вашей кожи

Орегано - фантастически действует на кожу. Орегано - фантастично діє на шкіру.
Несподівані переваги орегано для вашої шкіри
Несподівані переваги орегано для вашої шкіри. Джерело: Politeka. Net

Если вы похожи на многих людей, вы, вероятно, думаете о пицце, когда слышите слово “мир орегано”. В конце концов, без него нельзя приготовить настоящее итальянское блюдо. Но несмотря на то, что орегано является одной из самых важных специй в мире кулинарии, он также оказывается фантастическим для кожи, пишет WomanEL.

Как член семейства мяты, орегано, или, как его называют ботаники, Origanum vulgare, обладает целебными свойствами для каждой части тела. Согласно исследованию 2017 года, опубликованного в Molecules, орегано в форме эфирного масла настолько мощный в борьбе с бактериями, грибками и вирусами, что он может действительно подавлять возбудителей рака и помогать в борьбе с диабетом. Если орегано может принести такую пользу организму внутри, подумайте только о положительном влиянии, которое он может иметь снаружи – это поразит вас.

Но означает ли это, что вы должны потянуться к орегано на своей кухне и начать натирать им все лицо? Не совсем. Вместо этого, если вы хотите включить его в свою процедуру красоты, попробуйте использовать масло. Если вы хотите использовать само эфирное масло орегано, смешайте одну-две капли масла с маслом-носителем – или водой, если ваша кожа склонна к жирности – и нанесите его после очищения. Постоянная доставка этих полезных ингредиентов к коже ночью и днем обеспечит надлежащее питание кожи и круглосуточное действие. И этих преимуществ много, так что читайте дальше.

Помогает с акне

Помимо природного антисептика, масло орегано также обладает антибактериальным действием, что делает его идеальным для борьбы с высыпаниями. Фактически, согласно лабораторным исследованиям 2023 года, по сравнению с другими эфирными маслами, орегано обеспечил самую сильную реакцию против бактерий, вызывающих прыщи. И это еще не все. Исследование также показало, что масло орегано может быть сильнее и успешнее в борьбе с этими бактериями, чем некоторые антибиотики, которые обычно назначают дерматологи, такие как клиндамицин и третиноин. Существует также дополнительное преимущество в том, что масло орегано не связано с риском развития резистентности к антибиотикам, когда препарат больше не действует, поскольку ваша кожа к нему привыкла.

Однако, несмотря на то, что исследование является многообещающим, необходимы дополнительные исследования на людях, чтобы подтвердить, насколько эффективно местное масло орегано для предотвращения акне. В настоящее время большинство проведенных исследований рассматривают изолированные лабораторные исследования и реакцию на кожу крыс, а не настоящих людей. Однако некоторые эксперты отмечают, что использование продуктов, содержащих масло орегано, таких как гель против прыщей, может быть отличным дополнением к существующей процедуре борьбы с прыщами.

Обладает противовоспалительными свойствами

Великолепная кожа означает спокойную кожу. Но для некоторых людей поддерживать спокойную кожу нелегко. Аллергические реакции на укусы насекомых и контактный дерматит, а также хронические заболевания, такие как экзема и псориаз, могут спровоцировать воспаление, из-за которого кожа выглядит красной и отечной. Вот где на помощь приходят противовоспалительные мази, кремы и моющие средства, и если орегано есть в этом списке ингредиентов, это может быть к лучшему.

Успокаивающие свойства масла орегано замечательные для тех, кто имеет такие заболевания кожи, как розацеа и гиперпигментация. Исследования показали, что все это благодаря карваколу, выдающемуся антиоксиданту в масле орегано, который, как было показано, является противовоспалительным средством. Однако, хотя это может работать, другие эксперты предупреждают, что необходимы дополнительные исследования, чтобы подтвердить, безопасно ли масло для всех типов кожи, поэтому используйте его на свой страх и риск.

Способствует росту коллагена

Как много коллагена необходимо для подтянутой, здоровой кожи, но руки времени замедляют его выработку. Когда вы добавляете такие факторы, как пребывание на солнце, стресс и вредные привычки, такие как курение или неправильное питание, истощение коллагена может усилиться. Когда это случается, одним из них является сохранение молодого сияния и принятие мер для стимуляции роста коллагена. Здесь может помочь орегано.

Согласно исследованию 2020 года, опубликованному в Molecules, эфирное масло орегано считается “замедлителем старения кожи”, то есть оно может замедлить старение кожи благодаря карвакролу (источнику антимикробных и антиоксидантных свойств), который оно содержит. Хотя исследователи обнаружили, что там, где культивировали орегано, играет определенную роль в его эффективности, все равно был сделан вывод, что там, где есть карвакрол, коллаген, эластичность и гиалуроновая кислота защищены – все они являются важнейшими для здоровой кожи.

Независимо от того, желаете ли вы просто выполнить свою процедуру красоты с помощью натуральных продуктов, для которых требуется только масло-носитель, или вы надеетесь найти тот ингредиент, который изменит вашу кожу к лучшему, орегано – это вариант, который стоит рассмотреть. Конечно, как и в любом другом деле, возможны побочные эффекты, поэтому вам стоит поговорить со своим врачом, прежде чем его использовать.

Также орегано может улучшить здоровье кишечника – подробности здесь.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *