Хочете добре старіти? Їжте одну чашку цих продуктів щодня

Ви заслуговуєте бути здоровими в старості й жити повноцінним життям. Ви заслуговуєте бути здоровими в старості й жити повноцінним життям.
Хочете добре старіти? Їжте одну чашку цих продуктів щодня
Які лікувальні властивості у чорниці, Джерело: freepik.com

Маленькі, круглі та блакитні – так, ми говоримо про чорниці. Ці пухкі соковиті ягоди – не тільки смачна начинка для вівсянки та йогурту, вони також корисні для здоров’я. Які лікувальні властивості у чорниці? Виявляється, ягоди сповнені поживних речовин, які допоможуть вам добре старіти. Добре – це означає з меншою кількістю хвороб.

WomanEL нагадує, що важливо дотримуватися здорового способу життя, щоб знизити ризик захворювань і станів здоров’я, які зазвичай збільшуються з віком. Що це в себе включає? Звичайно, здорове харчування. І чорниці – частина головоломки.

Які лікувальні властивості у чорниці: зниження болю і запалення

Артрит – це хронічне захворювання, що супроводжується болем і скутістю в суглобах. Особливо часто він зустрічається в стегнах, кистях і колінах. І хоча захворіти на нього може кожен, ризик збільшується з віком.

Остеоартрит є найпоширенішим захворюванням суглобів у світі та впливає на якість життя багатьох літніх людей. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в лютому 2019 року в журналі Nutrients.

Дослідження було невеликим і включало всього 63 людини з остеоартритом коліна. Але, що цікаво, дослідники виявили, що люди, які приймали сублімований чорничний порошок (що дорівнювало двом порціям свіжої чорниці по 1 склянці) щодня протягом 16 тижнів, відзначали поліпшення болю, скутості і труднощів у виконанні повсякденної діяльності.

Антиоксиданти, що містяться в чорниці, добре підходять для дієти, спрямованої на боротьбу з болем і запаленням, спричиненими артритом.

Багата на антиоксиданти, що борються із захворюваннями

Чорниці – відоме джерело антиоксидантів. Лісова чорниця містить більше антиоксидантів на порцію, ніж інші фрукти, такі як полуниця, журавлина і слива.

Антиоксиданти допомагають нейтралізувати вільні радикали, які можуть спричиняти пошкодження клітин. У результаті процесу, званого окисленням або окислювальним стресом, вільні радикали можуть збільшити ризик розвитку таких захворювань, як рак і хвороби серця.

У чорниці найбільше флавоноїдів-антиоксидантів, званих антоціанами, які пов’язані з нижчим ризиком серцевих захворювань, смертності та діабету 2 типу, а також захищають від вікової дегенерації мозку.

Хочете, щоб ваші суглоби були здоровими навіть у старості? Тоді включіть у раціон ці продукти.

Які лікувальні властивості у чорниці: захист мозку

Робота мозку, або пізнання, охоплює здатність думати, запам’ятовувати інформацію і концентруватися. Гострота розуму – тобто швидкість запам’ятовування інформації – з віком неминуче знижується. Зазвичай цей процес починається повільно, оскільки клітини мозку з часом пошкоджуються.

Спочатку все це може здатися незначними незручностями. Але нейродегенерація в кінцевому підсумку може призвести до таких захворювань, як деменція і хвороба Паркінсона.

Доведено, що харчування, яке містить широкий спектр рослин, уповільнює або призупиняє розвиток вікових когнітивних порушень і погіршення. Чорниця підтримує здоров’я мозку, оскільки вона є багатим джерелом поліфенольних сполук, які, як було доведено, мають когнітивні властивості.

Вони є хорошим джерелом корисної для кишківника клітковини

Люди повинні споживати від 25 до 38 грамів клітковини на день. Але багатьом важко досягти цієї мети. В 1 чашці сирої чорниці міститься 3,6 грама харчових волокон. Це 14 відсотків або близько того від вашої добової потреби в клітковині, яка також може допомогти вам контролювати рівень холестерину і цукру в крові.

Якщо у вас проблеми з кишківником, можуть допомогти добавки. Тут ми перераховували ефективні з них.

Які лікувальні властивості у чорниці: сприяє здоров’ю серця

Хочете добре старіти? Їжте одну чашку цих продуктів щодня
Їжте чорницю, щоб знизити ймовірність інсульту, інфаркту та інших проблем із серцем, Джерело: freepik.com

Здоров’я серця – важливий компонент здорового старіння. Чорниця підтримує здоров’я серця частково завдяки своїй антиоксидантній здатності. Антоціани, сполуки, що відповідають за синій або фіолетовий колір ягід, широко відомі своєю роллю в зниженні ризику серцевих захворювань.

Багаті на антоціани продукти, такі як чорниця, як показали кілька досліджень, знижують ризик серцевих захворювань, згідно з оглядом, опублікованим у грудні 2019 року в журналі Food and Function. Клітковина, що міститься в чорниці, також сприяє її користі для вашого організму.

У них містяться вітаміни, які можуть допомогти захистити ваші очі

З віком підвищується ризик розвитку очних захворювань і станів, таких як вікова макулярна дегенерація (ВМД), катаракта, глаукома і сухість очей. Але є дані, що дієта, багата антиоксидантами, може забезпечити певний захист. За даними Американської оптометричної асоціації, деякі антиоксиданти знижують ризик розвитку катаракти і хронічних захворювань очей. Лютеїн і вітамін С, які містяться в чорниці, належать до числа тих, які ви повинні мати у своєму раціоні.

Влітку важливо підтримувати рівень гідратації. Допоможе в цьому не тільки вода, а й цей фрукт.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *