За кільцевим світлом: про що вам не скажуть інфлюенсери Instagram

Це не лише бездоганна шкіра та екстравагантні свята, інфлюенсери також страждають від тривоги за лаштунками. Це не лише бездоганна шкіра та екстравагантні свята, інфлюенсери також страждають від тривоги за лаштунками.
За кільцевим світлом: про що вам не скажуть інфлюенсери Instagram
За кільцевим світлом: про що вам не скажуть інфлюенсери Instagram. Джерело: PCMag

Для багатьох із нас, хто годинами безцільно гортає соціальні мережі, інфлюенсери здаються більшими за життя істотами, які втілюють досконалість. З кожним бездоганним селфі та публікацією про подорожі, що викликає заздрість, вони стали популярними гуру стилю, фітнес-тренерами, експертами з оздоровлення та спеціалістами з краси в Інтернеті. 

Екзотичні канікули, дизайнерські гардероби, скляна шкіра та підтягнуті тіла. Інфлюенсери часто представляють спосіб життя, недосяжний для звичайної людини. Легко забути, що ці ідеальні моменти часто є лише яскравими моментами, а не повною історією. Це ретельно збалансоване поєднання фільтрів, редагування фотографій і професійного макіяжу. Для таких підписників, як ми, це встановлює недосяжний стандарт краси, пише WomanEL.

Дослідження, опубліковане в журналі Psychology of Popular Media Culture, показує, до чого насправді може призвести збільшення впливу нереалістичних стандартів краси в Instagram. Це збиває з пантелику наш радар соціального порівняння, оскільки ми постійно намагаємося зрозуміти, де ми стоїмо. Якщо ми красивіші, худші, розумніші за всіх. Автор дослідження Даніель Лі Вагстафф сказала The Guardian:

Завдяки Instagram ми маємо доступ до всіх цих ідеалізованих зображень, які не завжди є точним уявленням про світ. Люди прагнуть публікувати в Instagram лише свої найкращі зображення, використовуючи фільтри. Ми маємо хибне уявлення про те, що таке середній показник, через що ми відчуваємо себе гірше.

Уявіть собі: ви прокидаєтеся, волосся в безладі, і ви помічаєте прищик, якого не було попередньої ночі. Тепер вам потрібно сфотографуватись і зробити так, ніби ви щойно вийшли з спа-центру. Для інфлюенсерів це щодня. Тиск, щоб зберегти імідж досконалості, може бути сильним. За цими ретельно підібраними стрічками ховається цілий світ тривог, які можуть змусити навіть найспокійніших серед нас потягнутися до стресового м’яча.

Про що вам не розкажуть інфлюенсери. Джерело: Click Consult.

Постійне порівняння

Незважаючи на свою явну впевненість, інфлюенсери не застраховані від гри в порівняння. Вони прокручують свої канали, бачать інших у грі з більшою кількістю підписників, кращим залученням або більш прибутковими угодами з брендами. Зазвичай це закінчується паралізуючим почуттям неадекватності та синдромом самозванця. Це схоже на участь у нескінченному змаганні за популярність у середній школі, де на ставці – ваш заробіток.

Порівняння не зупиняється лише на зовнішньому вигляді, воно також зводиться до технічного рівня. Неможливо конкурувати з тими, хто має необмежені ресурси, присвячені їхньому бренду. Деякі люди мають професійних фотографів, редакторів і команди створення контенту. Коли у вас нічого з цього немає, завжди є тривога, що готовий продукт не збігається.

Нав’язлива ідея

Ви коли-небудь відчували себе нав’язливо перевіряючи свої лайки на публікації? Або погляди на історію? А тепер помножте це на тисячу. Інфлюенсери живуть і вмирають залежно від рівня залучення. Кожен лайк, коментар і поширення мають значення, а гра в цифри швидко стає нав’язливою ідеєю. Вони оновлюють свій канал більше разів на день, ніж більшість людей моргають.

Мито для тролів 

Кожен інфлюенсер має свою частку інтернет-тролів. Ці анонімні критики мають хист знаходити та використовувати будь-які недоліки. Уявіть собі, що тисячі людей придивляються до кожного аспекту вашої зовнішності та особистості. Цього достатньо, щоб змусити будь-кого захотіти сховатися під каменем (або принаймні сильно відфільтровану історію в Instagram).

Тролі з’являються не тільки як безликі коментарі під постом, вони також з’являються у вигляді «тітонь» і «дядьків», які оцінюють те, як ти одягаєшся.

Безкінечна метушня  

Бути інфлюенсером – це не просто робити красиві фотографії. Багато впливових людей працюють цілодобово, постійно стежачи за трендами, обдумуючи нові ідеї щодо контенту та розробляючи стратегії, як залишатися актуальними. Тиск завжди бути «включеним».

Хоча може здатися, що у інфлюенсерів є купа вільного часу, щоб випробувати різні пігменти рум’ян перед кільцевою лампочкою, більшість із них насправді мають багато інших справ.

Глобальні події 

Тоді завжди є мотузка, по якій потрібно пройти між тим, щоб підтримувати бренд посеред глобальних трагедій. Ця напруга є особливо гострою, коли йдеться про просування споживчих товарів, таких як модні речі, під час кризи. Яскравий контраст підібраних образів ідеалізованого стилю життя на тлі трагічних новин викликає занепокоєння у всіх, а не лише в впливових людей. Опублікувати «необхідний» предмет курортного одягу, поки Україна піддається бомбардуванням, здається надзвичайно глухим і безглуздим.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *