Канікули відміняються: які театральні прем’єри варто відвідати в липні

Атмосферний настрій та море вражень... Атмосферний настрій та море вражень...
«Елегія воєнного часу»
«Елегія воєнного часу». Джерело: Instagram

Попри спеку та війну, запит на театральні вистави, як і на кіно, серед українського суспільства зріс. Тож мистецькі канікули відміняються, а WomanEL розповість, що цікавого покажуть києвські театри в липні.

«Блискуча ідея»

Канікули відміняються
Що робити, коли серце твоєї дівчини полонив інший? Джерело: Instagram

Спектакль «Блискуча ідея» в Києві відбудеться в Національному академічному драматичному театрі ім. Лесі Українки 5, 6 і 12 липня. Переклад дивовижної комедії за п’єсою Себастьєна Кастро зробив Іван Рябчий, а режисером виступив Максим Нікітін. Серед акторського складу: Андрій Пономаренко, Дмитро Савченко, Аліса Тункевич, Надія Кондратовська, Олена Стефанська.

Одне з головних питань, що постає перед героєм цієї історії, – що робити, коли серце твоєї дівчини полонив інший? Треба знайти двійника того «іншого» (адже десь у світі двійник є у кожного) та викликати до нього максимальну огиду у коханої. Блискуча ідея, але ж двійник може зустрітися з оригіналом…

«Палаючи у пітьмі»

правда — понад усе
Правда — понад усе, навіть, якщо ця правда руйнівна… Джерело: Instagram

Глибоку драматичну виставу за п’єсою Антоніо Буеро Вальєхо 9 і 21 липня покажуть у Національному академічниму драматичниму театрі імені Лесі Українки. Переклад з іспанської виконав Сергій Борщевський, режисер-постановник та автор музичного рішення – Олексій Лісовець. Серед виконавців: Софія Гущик, Максим Авксентьєв, Валерій Гайфуллін, Нікіта Снісаренко, Олександр Крючков, Єлизавета Роєнко, Катерина Мелешко, Вікторія Люлька, Дарина Степанкова та інші.

Події відбуваються в інтернаті для людей із вадами зору – місці доволі специфічному. І проблема, що визріває на цьому тлі, зовсім не нова, проте жива і болісна. Адже зачіпає питання пошуку знань і правди, якими б руйнівними вони не були.

То чи потрібне нам пізнання того, що може принести за собою біди, горе чи навіть загибель? Автор переконаний в тому, що правда — понад усе. Навіть, якщо ця правда руйнівна…

«Елегія воєнного часу»

Вистава поєднує в собі музику, хореографію та візуальне мистецтво
Вистава поєднує в собі музику, хореографію та візуальне мистецтво. Джерело: Instagram

12 липня на сцені Національної опери України на глядачів чекає балет «Елегія воєнного часу» у постановці Олексія Ратманського. Ця прем’єра розповідає про трагедію війни та незламність людського духу. У балеті задіяні 8 провідних солістів Національної опери України: Наталія Мацак, Ольга Голиця, Тетяна Льозова, Анастасія Шевченко, Микита Сухоруков, Ярослав Ткачук, Сергій Кривоконь та Євген Логвиненко.

Вистава поєднує в собі музику, хореографію та візуальне мистецтво. Музичну основу балету склали твори українського композитора Валентина Сильвестрова та зразки сільської музики 30-х.

Проникливі постлюдії для фортепіано та струнного оркестру, а також перлини традиційної народної музики в органічному поєднанні з хореографією Ратманського створюють потужну атмосферу виру емоцій.

«Готель «Президент»

Канікули відміняються
Канікули відміняються: вистава набуває несподіваного розвитку, а розв’язка – взагалі здивує. Джерело: Instagram

21 і 22 липня в театрі «Актор» варто подивитись комедію «Готель «Президент», яку поставив Слава Жила. Сценарій написала Тетяна Іваночко за мотивами п’єси британського драматурга й актора Рея Куні.

Це спільна постановка театру «Актор» і театральної школи Supertask. На сцені гратимуть Анна Бандилко, Пилип Білянський, Яна Гапонюк, Юлія Гордієнко, Анна Дендерук, Денис Іванов, Олександра Ластівка, Єгор Макарчук та інші.

За сюжетом, помічник міністра фінансів знімає розкішні апартаменти неподалік від Маріїнського парку. І саме тут, у цьому готелі, невдовзі закрутиться шалений вир подій, які змусять гучно сміятися і дивуватися витівкам героїв. Вистава набуває несподіваного розвитку, а розв’язка – взагалі здивує.

Раніше ми розповідали про ТОП-10 популярних українських пісень за червень 2024.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *