Керівник Офісу президента України: хто Андрій Єрмак за національністю?

52-річний політичний діяч відіграє важливу роль у житті нашої держави. Ділимося фактами з його біографії. 52-річний політичний діяч відіграє важливу роль у житті нашої держави. Ділимося фактами з його біографії.
Керівник Офісу президента України: хто Андрій Єрмак за національністю?
Андрій Єрмак уже в дитинстві носив вишиванку, Джерело: Андрій Єрмак/ facebook.com

Навіть людина, яка не цікавиться політикою, знає, хто такий Андрій Єрмак. 52-річний політичний діяч ухвалює важливі для країни рішення. Приміром, після повномасштабного вторгнення РФ він опікується питаннями обміну полонених, активно спілкується з міжнародними партнерами та бере участь у переговорах із ними. Це, звісно, не повний список усіх обов’язків керівника Офісу президента України. Але наскільки добре ви знаєте його історію життя? Де політик народився і хто Андрій Єрмак за національністю?

Найчастіше українці ставлять ці запитання, згідно з пошуковими запитами в Google. Ну, що ж, WomanEL готовий на них відповісти.

Де народився Андрій Єрмак

Керівник Офісу президента України: хто Андрій Єрмак за національністю?
Фотографії батьків Андрія Єрмака, якими він поділився в соцмережі, Джерело: Андрій Єрмак/ facebook.com

Андрій Борисович народився 1971 року в столиці України, Києві (на той час – Українська РСР). Його батько – Борис Михайлович Єрмак – також є уродженцем Києва. Про матір політика відомо небагато. Лише те, що вона народилася в Санкт-Петербурзі (на той час – Ленінград) і що її звуть Марія Олександрівна.

Батько працював у Держкомітеті з профтехосвіти в Києві, а наприкінці 80-х його відправили в Афганістан. Там він обіймав високу посаду в посольстві СРСР.

У 2020 році ходили чутки про зв’язок Бориса Михайловича з ФСБ, але Андрій Борисович спростував ці брудні домисли. Єрмак-старший зазначив, що він із дружиною живе в Києві, а не в Москві, як писали деякі ЗМІ. В інтерв’ю Бабелю Андрій Борисович зізнався, що насправді його батьки живуть скромно: у них проста київська квартира. Син дуже пишається своїм батьком і матір’ю.

Цікаво дізнатися біографію української журналістки Наталії Мосейчук? Тут ми публікували цікаві факти про неї.

Хто Андрій Єрмак за національністю

За національністю Андрій Єрмак на 50% руський за матір’ю і на 50% український єврей за батьком. Політик ніколи не заперечував свого походження. Ба більше, він детально розповів про свою спадщину в бесіді з ізраїльськими журналістами.

Андрій Єрмак: єврейське коріння

У 2022 році Андрій Борисович торкнувся важливої для себе особисто теми – гоніння євреїв. «Мій батько – єврей, він народився в Києві. Декого з моїх родичів було вбито в Бабиному Яру», – наголосив він. Він мав на увазі урочище в Києві, в якому у вересні 1941 року нацистська Німеччина та її місцеві союзники знищили понад 33 000 євреїв.

Протягом усього брифінгу Єрмак намагався провести паралелі між Україною та Ізраїлем. «Я думаю, у нас так багато спільного. В Україні так багато священних місць для єврейського народу. Так багато місць, пов’язаних із великими трагедіями минулого століття, що для Ізраїлю було б дуже дивно залишатися осторонь. Ізраїль дуже тісно пов’язаний з нами в родинному плані, в плані історії та в усіх інших аспектах нашого життя».

Керівник Офісу президента України додав, що його сім’я підтримує зв’язок із єврейськими родичами в Ізраїлі, США та Бельгії. «Україна – велика нація в центрі Європи, і це велика нація, яка хотіла бути вільною, бути незалежною», – продовжив він. «І я впевнений, що наша історія буде такою ж великою, як історія Ізраїлю, і відносини між нашими країнами, відносини між нашими народами будуть міцнішими, і ми завжди зможемо сказати, що ми справжні друзі».

Ми не оминули увагою і Дмитра Гордона. Хто він насправді: українець? Читайте відповідь у цьому матеріалі.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *