Як захистити свій сад від погодних умов

Жара, мороз, ветер и град могут нанести вред саду. Узнайте, как защитить растения от стихий, какие бы не подбросила вам мать-природа. Спека, мороз, вітер і град можуть завдати шкоди саду. Дізнайтеся, як захистити рослини від стихій, які б не підкинула вам мати-природа.
Як захистити свій сад від погодних умов
Як захистити свій сад від погодних умов. Джерело: Bob Vila

Чи зможе ваш сад витримати постійні зміни погодних умов? Між сезонними змінами та аномальними погодними умовами ваш сад має протистояти коливанням — інакше ваша важка праця може бути марною, пише WomanEL.

Раптові похолодання, град, сильні шторми, раптові повені та інші погодні явища, здається, стають більш звичним явищем. Зміна клімату створює більш екстремальні та послідовні суворі погодні умови, які щороку зростають. Підготовка до найгіршого допоможе вашому саду пережити несподівану погоду.

Замініть ландшафтний пластик мульчею на грядках

Сильна спека та посуха вимагають дощу та зрошення коренів рослин і навіть охолодження ґрунту. Деякі садівники покладаються на ландшафтний пластик за його здатність боротися з бур’янами та ізолювати грядки. Пластик пригнічує бур’яни, створюючи щит над ґрунтом, але цей щит також блокує потрапляння води та повітря на рослини.

Пластик ніколи не повинен бути поруч із садовими рослинами, особливо з прохолодними культурами, такими як коренеплоди та салат, оскільки пластик нагріває ґрунт. Зберігайте всі свої декоративні та їстівні рослини здоровими, вибираючи органічну мульчу, наприклад деревну тріску або кору. Ці два варіанти можуть допомогти придушити бур’яни, але пропускають воду та повітря до коріння; органічна мульча може навіть охолодити ґрунт.

Полийте рослини перед очікуваним замерзанням

Несподівані заморозки можуть змусити повітря буде вище 5 градусів; перед сильними заморозками полийте рослини до коренів і накрийте їх, щоб захистити від морозу. Спраглі рослини набагато більш сприйнятливі до пошкодження холодом, ніж добре политі. Додана волога утримує тепло в ґрунті, що ізолює коріння та зберігає рослини сильнішими в холодну погоду.

Встановіть автоматичний полив для рослин

Життєві обов’язки змушують нас усіх бути зайнятими, і легко забути про дрібниці, такі як полив рослин. Замість того, щоб ваші квіти зів’яли під сонцем, тому що ви не мали можливості їх полити, установіть Plant Nanny (або інший тип автоматичного поливу для рослин), який підтримуватиме зволоження ваших рослин у горщиках. Все, що вам потрібно зробити, це встромити теракотові кілки в землю і вставити всередину скляну пляшку з довгим горлом (наприклад, пляшку вина). Наповнюйте пляшку водою кожні тиждень або два або за потреби.

Запобігайте ерозії саду за допомогою мульчі

Дощ, танення льоду та вітер роблять сади, особливо ті, що розташовані на схилі, чутливими до ерозії. Деякі ознаки ерозії, які легко помітити, включають оголене коріння, брудні калюжі або ґрунт «за течією» від саду, чи то на тротуарі, чи на газоні. Якщо ви бачите будь-який із цих попереджувальних знаків, ваша ділянка може бути під загрозою знищення. Знову ж таки, захистити грядки з рослинами так само просто, як додати мульчу, яка допомагає стабілізувати ґрунт. Виберіть більш щільну мульчу з листяної деревини або штучну мульчу, яка не здувається легко, щоб зберегти садовий ґрунт на місці.

Обрізайте небезпечні дерева та гілки

Окрім створення так необхідної тіні, дерева служать цінними вітрозахисними засобами. Вони обмежують ймовірність того, що постійні пориви вітру пошкодять ваш крихкий сад. Просто пам’ятайте, що дерева є активом лише до тих пір, поки вони залишаються здоровими. Мертві або пошкоджені дерева та гілки, навпаки, становлять небезпеку. Щоб ваш сад не постраждав від опалих гілок, оцініть найближчі до вашої ділянки дерева, приділяючи особливу увагу тим, у яких кінцівки звисають над грядками. Якщо ви помітили невелике дерево з гілками, які, здається, готові впасти, ймовірно, ви можете самостійно обрізати дерево. Для вищих дерев із товщими гілками перестрахуйтесь і найміть місцевого арборіста чи ландшафтну компанію.

Залучіть дощових черв’яків, щоб допомогти з дренажем

Садівники зазвичай раді дощу, але якщо ваш ґрунт погано дренується, злива може принести багато не хорошого. Перезволожений ґрунт позбавляє коріння необхідного кисню, і якщо ваші рослини перезволожені, вони, швидше за все, загинуть. Хоча неможливо відновити збитки від повені після факту, ви можете зробити багато, щоб захистити свій сад від майбутніх штормів. Ваш найкращий вибір? Регулярно додавайте в грунт компост. Компост має численні переваги, але не в останню чергу це те, що він приваблює дощових черв’яків, чиє тунелювання створює повітряні кишені та канали, які покращують дренаж.

Захистіть рослини пластиком

Штормовий вітер, який є достатньо сильним, щоб збити лінії електропередач, може завдати великої шкоди ділянці саду на задньому дворі, якщо ви не захистите його зібране. Будь-які ніжні рослини, які не можна перенести в приміщення, можна врятувати від виривання, накривши їх вітровкою до настання грози. Пластикове покриття, закріплене кілками, може зменшити вплив вітру на сад, що розпускається, у деяких випадках на 60 відсотків.

Перехід на крапельний полив

Один із найкращих способів підготувати ваші рослини до сезону посухи – це допомогти їм виростити міцне здорове коріння, і зробити це так само просто, як скорегувати ваші звички поливу. Поливайте рідше, але повільно і глибоко. У цьому може допомогти система крапельного поливу. Вода, що стікає, вбирається в ґрунт і залишається доступною для коренів довше, ніж раптова поривна вода зі шланга чи відра. Налаштуйте крапельницю на ранок, щоб рослина була зволожена до піку денної спеки. Ви повинні побачити покращення здоров’я рослин і рахунку за воду.

Переверніть теракотові горщики

Садіть після того, як мине небезпека заморозків— це попередження, яке ви бачите на багатьох пакетах з насінням і на етикетках рослин. Цю мудру пораду варто пам’ятати будь-якому садівнику, тому кмітливі садівники чекають, поки мине середня дата останніх заморозків, щоб сіяти. Матінка-природа не завжди діє за тими ж правилами, тому варто мати запасний план захисту розсади від холоду. У крайньому випадку ви можете перетворити теракотовий горщик на захист від морозу: переверніть порожній горщик над ніжною розсадою, щоб врятувати її від холоду, і вийміть її, коли температура знову підвищиться.

Придумайте нахил для захисту від граду

Град може стати посмертним дзвоном для садів. Ви можете захистити садові грядки, поклавши брезент, протиградову сітку або поліетиленову плівку поверх палиць або обручів, устромлених у ґрунт, але вертикальні посадки вимагають більш креативного захисту. Імпровізуйте нахил, поклавши лист фанери навпроти будинку, паркану або решітки, де ростуть рослини. Якщо град супроводжується сильним вітром, закріпіть фанеру чимось важким, щоб її не здуло й не завдало подальших пошкоджень.

Допоможіть своїм грядкам протистояти затопленню

Додавання піску до ґрунту може покращити дренаж і заохотити воду текти. Підтримуйте свої культури на височині, розміщуючи їх на грядках або в контейнерному саду, або створюючи горби під час посадки, щоб запобігти заболочуванню. Для великих садів ви можете викопати дренажну лінію, яка перенаправляє та перерозподіляє надлишок води.

Будьте готові до стрибків температури до того, як вони вдарять

Перепади температури можуть зіпсувати ваш сад. Пізні заморозки можуть вбити ваші врожаї, як і сильна спека. Слідкуйте за погодними умовами у вашому регіоні, щоб підготуватися, а не панікувати, і зверніть особливу увагу на тепловий стрес у нових посадках.

Найкраща профілактика пошкодження рослин від екстремальних погодних умов починається з вибору рослин, які підходять для вашої зони, щоб дати їм найкращий шанс процвітати. Якщо ви не впевнені, виберіть рослину, яка витримає трохи більше тепла, ніж зазвичай для вашої зони, або переконайтеся, що спекотна рослина отримує тінь у спекотний полудень. Більшість рослин зазнають теплового стресу, коли температура досягає вище 33 градусів. Якщо настане сильна спека, рясно полийте свої рослини та створіть тимчасову тінь, щоб захистити їх від теплового стресу або спаленого листя.

Вибирайте більш витривалі рослини

Коли пориви вітру перевищують 30 миль на годину, ваші рослини можуть бути пошкоджені. Якщо ви живете у вітряному районі, подумайте про вибір рослин, які більш стійкі до сильних поривів.

Шукайте рослини з меншим листям або голками, які мають менший опір вітру, проштовхуючи вітер крізь листя, а не вловлюючи його, наприклад, розмарин або лаванду. Інші рослини, на які слід звернути увагу, це рослини з густими розгалуженнями до землі або з кількома стеблами. Деякі культури, які можна додати до ваших ящиків, включають моркву, полуницю, герань, плющ тощо.

Для додаткового захисту ви можете створити живий вітрозахист із кущів або вічнозелених дерев, щоб мінімізувати вплив вітру на грядки.

Якщо ваш город страждає від сильної спеки, притримуйтесь цих основних правил.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Как защитить свой сад от погодных условий

Жара, мороз, ветер и град могут нанести вред саду. Узнайте, как защитить растения от стихий, какие бы не подбросила вам мать-природа. Спека, мороз, вітер і град можуть завдати шкоди саду. Дізнайтеся, як захистити рослини від стихій, які б не підкинула вам мати-природа.
Як захистити свій сад від погодних умов
Як захистити свій сад від погодних умов. Джерело: Bob Vila

Сможет ли ваш сад выдержать постоянные изменения погодных условий? Между сезонными изменениями и аномальными погодными условиями ваш сад должен противостоять колебаниям – иначе ваш тяжелый труд может быть напрасным, пишет WomanEL.

Внезапные похолодания, град, сильные штормы, внезапные наводнения и другие погодные явления, кажется, становятся более привычным явлением. Изменение климата создает более экстремальные и последовательные суровые погодные условия, которые ежегодно растут. Подготовка к худшему поможет вашему саду пережить неожиданную погоду.

Замените ландшафтный пластик мульчей на грядках

Сильная жара и засуха требуют дождя и орошения корней растений и даже охлаждения почвы. Некоторые садоводы полагаются на ландшафтный пластик за его способность бороться с сорняками и изолировать грядки. Пластик подавляет сорняки, создавая щит над почвой, но этот щит также блокирует попадание воды и воздуха на растения.

Пластик никогда не должен быть рядом с садовыми растениями, особенно с прохладными культурами, такими как корнеплоды и салат, поскольку пластик нагревает почву. Сохраняйте все свои декоративные и съедобные растения здоровыми, выбирая органическую мульчу, например древесную щепу или кору. Эти два варианта могут помочь подавить сорняки, но пропускают воду и воздух к корням; органическая мульча может даже охладить почву.

Полейте растения перед ожидаемым замерзанием

Неожиданные заморозки могут заставить воздух будет выше 5 градусов; перед сильными заморозками полейте растения до корней и накройте их, чтобы защитить от мороза. Жаждущие растения гораздо более восприимчивы к повреждению холодом, чем хорошо политые. Добавленная влага удерживает тепло в почве, что изолирует корни и сохраняет растения сильнее в холодную погоду.

Установите автоматический полив для растений

Жизненные обязанности заставляют нас всех быть занятыми, и легко забыть о мелочах, таких как полив растений. Вместо того, чтобы ваши цветы завяли под солнцем, потому что вы не имели возможности их полить, установите Plant Nanny (или другой тип автоматического полива для растений), который будет поддерживать увлажнение ваших растений в горшках. Все, что вам нужно сделать, это воткнуть терракотовые колья в землю и вставить внутрь стеклянную бутылку с длинным горлышком (например, бутылку вина). Наполняйте бутылку водой каждые неделю или две или по мере необходимости.

Предотвращайте эрозию сада с помощью мульчи

Дождь, таяние льда и ветер делают сады, особенно те, что расположены на склоне, чувствительными к эрозии. Некоторые признаки эрозии, которые легко заметить, включают оголенные корни, грязные лужи или почву “по течению” от сада, будь то на тротуаре или на газоне. Если вы видите любой из этих предупреждающих знаков, ваш участок может быть под угрозой уничтожения. Опять же, защитить грядки с растениями так же просто, как добавить мульчу, которая помогает стабилизировать почву. Выберите более плотную мульчу из лиственной древесины или искусственную мульчу, которая не сдувается легко, чтобы сохранить садовую почву на месте.

Обрезайте опасные деревья и ветви

Кроме создания так необходимой тени, деревья служат ценными ветрозащитными средствами. Они ограничивают вероятность того, что постоянные порывы ветра повредят ваш хрупкий сад. Просто помните, что деревья являются активом лишь до тех пор, пока они остаются здоровыми. Мертвые или поврежденные деревья и ветви, наоборот, представляют опасность. Чтобы ваш сад не пострадал от опавших веток, оцените ближайшие к вашему участку деревья, уделяя особое внимание тем, у которых конечности свисают над грядками. Если вы заметили небольшое дерево с ветвями, которые, кажется, готовы упасть, вероятно, вы можете самостоятельно обрезать дерево. Для более высоких деревьев с толстыми ветвями перестрахуйтесь и наймите местного арбориста или ландшафтную компанию.

Привлеките дождевых червей, чтобы помочь с дренажем

Садоводы обычно рады дождю, но если ваша почва плохо дренируется, ливень может принести много не хорошего. Переувлажненная почва лишает корни необходимого кислорода, и если ваши растения переувлажнены, они, скорее всего, погибнут. Хотя невозможно восстановить ущерб от наводнения после факта, вы можете сделать многое, чтобы защитить свой сад от будущих штормов. Ваш лучший выбор? Регулярно добавляйте в почву компост. Компост имеет многочисленные преимущества, но не в последнюю очередь это то, что он привлекает дождевых червей, чье туннелирование создает воздушные карманы и каналы, которые улучшают дренаж.

Защитите растения пластиком

Штормовой ветер, который является достаточно сильным, чтобы сбить линии электропередач, может нанести большой вред участку сада на заднем дворе, если вы не защитите его собранное. Любые нежные растения, которые нельзя перенести в помещение, можно спасти от вырывания, накрыв их ветровкой до наступления грозы. Пластиковое покрытие, закрепленное кольями, может уменьшить воздействие ветра на распускающийся сад, в некоторых случаях на 60 процентов.

Переход на капельный полив

Один из лучших способов подготовить ваши растения к сезону засухи – это помочь им вырастить крепкие здоровые корни, и сделать это так же просто, как скорректировать ваши привычки полива. Поливайте реже, но медленно и глубоко. В этом может помочь система капельного полива. Стекающая вода впитывается в почву и остается доступной для корней дольше, чем внезапная порывная вода из шланга или ведра. Настройте капельницу на утро, чтобы растение было увлажнено до пика дневной жары. Вы должны увидеть улучшение здоровья растений и счета за воду.

Переверните терракотовые горшки

Сажайте после того, как минует опасность заморозков- это предупреждение, которое вы видите на многих пакетах с семенами и на этикетках растений. Этот мудрый совет стоит помнить любому садоводу, поэтому сообразительные садоводы ждут, пока пройдет средняя дата последних заморозков, чтобы сеять. Матушка-природа не всегда действует по тем же правилам, поэтому стоит иметь запасной план защиты рассады от холода. В крайнем случае вы можете превратить терракотовый горшок в защиту от мороза: переверните пустой горшок над нежной рассадой, чтобы спасти ее от холода, и выньте ее, когда температура снова повысится.

Придумайте наклон для защиты от града

Град может стать посмертным колоколом для садов. Вы можете защитить садовые грядки, положив брезент, противоградовую сетку или полиэтиленовую пленку поверх палок или обручей, воткнутых в грунт, но вертикальные посадки требуют более креативной защиты. Импровизируйте наклон, положив лист фанеры напротив дома, забора или решетки, где растут растения. Если град сопровождается сильным ветром, закрепите фанеру чем-то тяжелым, чтобы ее не сдуло и не нанесло дальнейших повреждений.

Помогите своим грядкам противостоять затоплению

Добавление песка в почву может улучшить дренаж и поощрить воду течь. Поддерживайте свои культуры на возвышенности, размещая их на грядках или в контейнерном саду, или создавая холмы во время посадки, чтобы предотвратить заболачивание. Для больших садов вы можете выкопать дренажную линию, которая перенаправляет и перераспределяет избыток воды.

Будьте готовы к скачкам температуры до того, как они ударят

Перепады температуры могут испортить ваш сад. Поздние заморозки могут убить ваши урожаи, как и сильная жара. Следите за погодными условиями в вашем регионе, чтобы подготовиться, а не паниковать, и обратите особое внимание на тепловой стресс в новых посадках.

Лучшая профилактика повреждения растений от экстремальных погодных условий начинается с выбора растений, которые подходят для вашей зоны, чтобы дать им лучший шанс процветать. Если вы не уверены, выберите растение, которое выдержит немного больше тепла, чем обычно для вашей зоны, или убедитесь, что жаркое растение получает тень в жаркий полдень. Большинство растений испытывают тепловой стресс, когда температура достигает выше 33 градусов. Если наступит сильная жара, обильно полейте свои растения и создайте временную тень, чтобы защитить их от теплового стресса или сожженных листьев.

Выбирайте более выносливые растения

Когда порывы ветра превышают 30 миль в час, ваши растения могут быть повреждены. Если вы живете в ветреном районе, подумайте о выборе растений, которые более устойчивы к сильным порывам.

Ищите растения с меньшими листьями или иглами, которые имеют меньшее сопротивление ветру, проталкивая ветер сквозь листья, а не улавливая его, например, розмарин или лаванду. Другие растения, на которые следует обратить внимание, это растения с густыми разветвлениями к земле или с несколькими стеблями. Некоторые культуры, которые можно добавить к вашим ящикам, включают морковь, клубнику, герань, плющ и тому подобное.

Для дополнительной защиты вы можете создать живую ветрозащиту из кустов или вечнозеленых деревьев, чтобы минимизировать воздействие ветра на грядки.

Если ваш огород страдает от сильной жары, следуйте этим основным правилам.

Залишити коментар

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Exit mobile version