Чому День Конституції є важливим для кожного українця?

Коли День Конституції України - дізнайтеся з нашого матеріалу.
день конституції, україна
День Конституції. Фото: suspilne.media

День Конституції України, яке святкують щорічно 28 червня, є одним з найважливіших державних свят країни, пише WomanEL. Це свято символізує прийняття Закону, який закріплює права і свободу громадян, а також основні принципи державного устрою. Ось кілька причин, чому цей день є таким важливим для кожного українця.

Закріплення незалежності

Конституція України прийнята у 1996 році, є важливим документом, що закріплює незалежність країни. Вона підтверджує суверенітет і територіальну цілісність України, що є основою для її існування як незалежної держави.

Права і свобода громадян

Конституція України гарантує основні права і свободу кожному громадянину. Це включає право на життя, свободу слова, свободу релігії, право на працю, освіту і медичну допомогу. Ці права є головними для розвитку демократичного суспільства.

Правова основа держави

Конституція встановлює основні принципи державного устрою, визначає функції і повноваження органів державної влади. Вона забезпечує баланс між різними гілками влади і сприяє утвердженню правової держави.

До слова, День Конституції сприяє підвищенню правової культури серед населення. Воно нагадує громадянам про їхні права та обов’язки, про важливість дотримання законів і активної участі у громадському житті. Крім того, кожен громадянин має не лише права, але й обов’язки перед своєю країною, так ми підтверджуємо відданість принципам демократії та правової держави.

Також читайте: Урсула фон дер Ляєн повідомила про початок офіційних перемовин про вступ України до ЄС.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *