4 способи виділити ваше резюме, на думку експертів у сфері кар’єри

На ринку праці зараз хаос. Щоб вас помітили і взяли на роботу, зробіть наступне. На ринку праці зараз хаос. Щоб вас помітили і взяли на роботу, зробіть наступне.
4 способи виділити ваше резюме, на думку експертів у сфері кар'єри
Що треба писати на резюме, щоб виділитися, Джерело freepik.com

Пошук нової роботи може бути виснажливим заняттям, особливо якщо ви поєднуєте його з поточною роботою. Ринок праці зараз неспокійний. І справа не тільки у високій конкуренції. Дослідження, проведене LinkedIn, показало, що великою проблемою є написання ідеального резюме: 40% професіоналів кажуть, що витрачають багато часу на оновлення свого резюме, а троє з 10 намагаються з’ясувати, що треба писати в резюме, щоб виділитися.

Читаєте це, відкривши своє резюме на іншій вкладці, і киваєте головою на знак згоди? Все ще шукаєте рішення? WomanEL поділиться найкращими порадами, які зроблять ваше резюме найпривабливішим.

Що треба писати в резюме: кількісно оцініть свої досягнення

Звісно, добре робити заяви на кшталт «Я забезпечив зростання компанії». Але переконайтеся, що ви кількісно оцінюєте ці досягнення, наводячи приклади та дані. «Дотримуючись офіційного тону, дуже важливо вказувати кількісні показники своїх досягнень», – пояснює Чіраг Мехта, тренер з кар’єри та бізнесу. «Наприклад, оголошення про те, що ви «збільшили дохід на 30 %», є вимірним показником вашого впливу. Це не тільки підкреслює вашу роботу, а й показує, як ваша робота допомогла команді та організації».

Мехта також підкреслює, що важливо думати про те, хто читатиме ваше резюме. «Подумайте про читача вашого резюме – що справить на нього враження в професійному та особистому плані? Прагніть показати себе не тільки кваліфікованим фахівцем, а й колегою, здатним до співпраці».

Шукаєте роботу, але поки не йдете з нинішньої? Тут ми ділилися порадами, як вам поєднувати це і не вигоріти.

Покращіть свої навички складання супровідного листа

Усі ми бували в такій ситуації. Ви годинами писали, редагували й допрацьовували своє резюме, а у відповідь на запит про вакансію вас попросили додати до нього супровідний лист. Невже потрібно двічі повторити одну й ту саму інформацію? У чому ж секрет відмінного супровідного листа? «Супровідний лист має відповідати на три ключові запитання. Чому ви хочете зробити кар’єру в цій галузі? Чому ви звертаєтеся саме в цю компанію? Що приваблює вас саме в цій вакансії?», – пояснює Вікторія Маклін, генеральна директорка та засновниця кар’єрного консалтингу City CV.

«Дуже важливо, щоб ви дали добре продумані відповіді на ці запитання, зокрема добре дізналися репутацію та цінності компанії. Здатність обґрунтувати обраний вами кар’єрний шлях і пояснити, чому ви вважаєте, що підійдете потенційним роботодавцям, – це те, що допоможе вам виділитися».

Що треба писати в резюме: будьте лаконічні

4 способи виділити ваше резюме, на думку експертів у сфері кар'єри
Не розписуйте резюме на кілька аркушів. Надайте лише головну інформацію про себе без води, Джерело freepik.com

Для менеджерів із підбору персоналу, які переглядають десятки (а інколи й сотні) заявок, резюме, супровідний лист або заява з великою кількістю тексту можуть бути відразливими. Натомість будьте максимально простими та лаконічними. Під час складання заяви про прийняття на роботу однаково важливими є як зміст, так і оформлення. Використовуйте чіткі заголовки, крапки для списків і жирний шрифт, щоб допомогти читачеві знайти найважливішу інформацію. Заповнюючи онлайн-форму, будьте лаконічні та прямі. Кожне твердження має служити меті, наближаючи вас на крок до співбесіди.

Використовуйте літо у своїх цілях для пошуку роботи! Ці прості лайфхаки прискорять ваш прогрес.

Розгляньте можливість використання штучного інтелекту (але не так, як ви думаєте)

Само собою зрозуміло, що використання штучного інтелекту для складання резюме та супровідного листа без будь-якої участі з вашого боку, ймовірно, не найкращий спосіб зробити вашу заяву привабливою. Контент, написаний штучним інтелектом, може бути очевидний для менеджерів з підбору персоналу. І ви ризикуєте тим, що це покаже відсутність ентузіазму і відданості справі у вашій заявці.

Однак немає причин, через які штучний інтелект не міг би допомогти вам створити основи, які ви зможете використовувати, редагувати й адаптувати, чи то підвищення продуктивності пошуку роботи, чи то внесення пропозицій щодо коригування резюме. «Пошук нової роботи може забирати багато часу і викликати стрес. Але за допомогою штучного інтелекту LinkedIn цей процес стає більш персоналізованим і ефективним на кожному кроці», – каже Шарлотта Девіс, експертка з кар’єри в LinkedIn.

У рамках LinkedIn Premium «ви можете шукати вакансії, використовуючи повсякденну мову, наприклад, «Знайдіть мені віддалені маркетингові вакансії в місті Х», поліпшити наявне резюме за допомогою штучного інтелекту, щоб краще продемонструвати свій досвід і навички, а також використовувати штучний інтелект для складання індивідуального супровідного листа для тієї чи іншої посади. Ці функції допоможуть вам зосередити сили на головному. Наприклад, на підготовці до співбесіди, а не на просіюванні нескінченних оголошень про вакансії та застосуванні універсального підходу до складання резюме».

Виявляється, місце, де ви працюєте, не менш важливе, ніж те, чим ви займаєтеся. Дізнайтеся, що таке робочі зони.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *