Як прибрати воду з вух, на думку лікарів: 5 безпечних способів

Використовуйте ці ефективні методи для швидкого вирішення проблеми. Використовуйте ці ефективні методи для швидкого вирішення проблеми.
Як прибрати воду з вух, на думку лікарів: 5 безпечних способів
Під час плавання або навіть простого прийняття душу вода може потрапити нам у вуха, Джерело: freepik.com

У літні місяці нерідко можна зіткнутися з тим, що вода потрапляє в догляд. Хоча найчастіше це трапляється у завзятих плавців, ви можете зіткнутися з цим неприємним відчуттям, стрибнувши в басейн або пірнувши в море. Насправді вода може потрапити у вухо навіть під час прийняття душу або ванни. І це може бути не менш неприємно і болісно. Як же прибрати воду з вух?

На щастя, є прості способи впоратися з цією проблемою. WomanEL поділиться лайфхаками від лікарів.

Чи небезпечне потрапляння води у вухо?

Не варто панікувати, якщо у вухо потрапила вода. Але її необхідно видалити, щоб запобігти інфекції та потенційній шкоді.

Важливо вичищати воду з вух, тому що, коли вода залишається у вушному каналі, волога може стати сприятливим середовищем для розмноження і росту бактерій і грибків. І, якщо її не лікувати, це може спричинити інфекцію, звану зовнішнім отитом, більш відому як вухо плавця. Саме так вважає Брінна Коннор, докторка медицини та сертифікована лікарка сімейної медицини.

Вухо плавця і вушна інфекція: У чому різниця?

Хоча іноді ці поняття використовуються як взаємозамінні, вухо плавця і вушні інфекції – це не одне й те саме. За словами Коннор, вушна інфекція офіційно відома як середній отит (інфекція середнього вуха), а вухо плавця офіційно відоме як зовнішній отит.

Одна з головних відмінностей між вухом плавця і вушною інфекцією – це частина вуха, яку вони вражають. Вухо плавця виникає в зовнішньому слуховому проході – частині вуха між зовнішнім вухом і барабанною перетинкою. Воно викликається популяцією та/або зростанням бактерій у зовнішньому слуховому проході після того, як вода потрапила в пастку і не може бути відведена.

З іншого боку, вушна інфекція вражає середнє вухо, простір між барабанною перетинкою і євстахієвою трубою. Вона викликається бактеріями або вірусом і часто є наслідком застуди, грипу або алергії.

Симптоми обох захворювань теж трохи відрізняються. У разі вушної інфекції у вас може піднятися температура, з’явитися біль усередині вуха, ускладнення слуху або тиск у вусі. У разі вуха плавця найпоширенішими симптомами є почервоніння, набряк і свербіж у вусі. Оскільки у вусі плавця і у вушних інфекціях беруть участь абсолютно різні бактерії, вони вимагають різного лікування.

Плавання корисне для здоров’я. Це давно доведено наукою. Що конкретно зміниться у вашому тілі? Читаємо тут.

Як прибрати воду з вух: 5 найкращих порад лікарів

Як прибрати воду з вух, на думку лікарів: 5 безпечних способів
Один з найефективніших методів – осушити вухо, нахиливши голову набік, щоб дозволити воді вийти під дією сили тяжіння, Джерело: freepik.com
  1. Погойдайте та/або злегка потягніть за мочки вух. Це може створити невеликий вакуум, який допоможе витіснити і вибити воду. Лікар Фархан Малік радить нахилити голову вбік, щоб вода вийшла під дією сили тяжіння. Ляжте на бік, повернувши вухо з водою вниз, і залишайтеся нерухомими протягом кількох хвилин, поки вода стікає. Ви можете злегка потрясти головою.
  2. Використовуйте маневр Вальсальви. Затисніть ніс, зробіть вдих і плавно видихніть, щоб проштовхнути повітря у вухо. Це допоможе вирівняти тиск і виштовхнути воду.
  3. Прикладіть теплий компрес. Це розслабить м’язи навколо слухового проходу, дозволяючи воді витекти. Найпростіший спосіб зробити компрес – змочити мочалку теплою водою.
  4. Використовуйте фен. За такого підходу потрібно стежити за тим, щоб фен перебував на безпечній відстані від вуха (на відстані кількох сантиметрів), а нагрівання і швидкість були низькими. Під час сушіння феном акуратно потягніть за мочку вуха, щоб випустити воду.
  5. Використовуйте вушні краплі. Вони допомагають розм’якшити або розчинити будь-які частинки або сміття, наприклад вушну сірку, які можуть затримувати воду у вушному каналі. Малік рекомендує проконсультуватися з лікарем, якщо ви вважаєте, що вам можуть знадобитися вушні краплі. Адже багато безрецептурних варіантів можуть ще більше подразнювати барабанну перетинку і вушну сірку.

З обережністю плавайте в громадському басейні. Ось які несподівані гидоти в них можна підхопити.

Як прибрати воду з вух: що не можна робити

  • Не намагайтеся видалити воду силою. За словами Маліка, одна з найбільших помилок, яку ви можете зробити, – це намагатися видалити воду з вуха силою. Будьте особливо обережні, якщо ви використовуєте маневр Вальсальви.
  • Не використовуйте ватні палички або сторонні предмети для відкачування води. Часто це просто заганяє воду глибше в слуховий прохід, що може призвести до розриву барабанної перетинки або вивиху дрібних кісточок у середньому вусі.
  • Не бийте з боків голови. Це не допоможе ефективно витягнути воду і може спричинити запаморочення або подразнення внутрішнього вуха.

Як прибрати воду з вух: поради щодо профілактики

Найефективніший спосіб запобігти потраплянню води у вуха – не мочити їх, коли це можливо. Звичайно, це не завжди можливо. Тому ви можете зробити кілька кроків, щоб захистити свої вуха під час плавання або купання.

Якщо вам доводиться занурювати голову у воду, добре закрита шапочка для плавання, натягнута нижче мочок, допоможе не допустити потрапляння води і зберегти вуха сухими. Ви також можете захистити вуха від потрапляння води за допомогою затичок, які можуть стати в пригоді під час приймання душу та/або ванни.

Малік рекомендує використовувати силіконові або формовані затички для вух, щоб забезпечити щільне прилягання до вух – потрібно тільки правильно їх вставити.

Якщо ви намочили вуха, Коннор радить ретельно витерти їх чистим сухим рушником, щоб запобігти потраплянню води до слухового проходу і можливому застряганню. Також після купання можна закапати в кожне вухо кілька крапель спирту або суміш білого оцту і спирту в пропорції 50/50. Це допоможе випарувати залишки вологи. Нахиліть голову і злегка потягніть за мочку вуха, щоб допомогти рідині витекти.

Хочете плавати у відкритій водоймі? Дотримуйтесь таких правил щодо безпечного та комфортного плавання.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *