Як часто потрібно займатися спортом, щоб кістки були міцнішими?

Тренер описав ідеальну кількість днів для тренувань, щоб підвищити міцність кісток. Тренер описав ідеальну кількість днів для тренувань, щоб підвищити міцність кісток.
Як часто потрібно займатися спортом, щоб кістки були міцнішими?
Чи можна зміцнити кістки тренуваннями, Джерело: freepik.com

Збереження міцних кісток – найважливіша умова здорового й активного життя, особливо з віком. Тренування відіграють важливу роль у створенні та збереженні щільності кісток, що може допомогти запобігти остеопорозу – стану, що характеризується слабкими та крихкими кістками. Незалежно від того, чи вам 20, чи 60 років, включення регулярної фізичної активності у ваш розпорядок дня – один із найкращих способів зберегти кістки міцними. Тож, якщо ви запитуєте себе, чи можна зміцнити кістки тренуваннями, експерти відповідають чітко – так.

WomanEL розповість про важливість фізичних вправ для зміцнення кісток і підкаже, як часто потрібно займатися спортом, щоб кістки були міцнішими. Усіма цими порадами поділився тренер Джаррод Ноббе.

Чи можна зміцнити кістки тренуваннями і яка реальна користь

Фізичні вправи – це не лише зміцнення м’язів чи покращення здоров’я серцево-судинної системи. Вони також вкрай важливі для підтримки і поліпшення щільності кісток.

Найкращими вправами для здоров’я кісток є ті, які чинять на кістки певний опір. Наприклад, вправи з обтяженнями (ходьба, біг підтюпцем, підйом сходами) і тренування з опором (наприклад, підняття важких предметів).

Ці вправи створюють невелике навантаження на кістки, спонукаючи кісткоутворювальні клітини активізуватися і будувати більш щільні та міцні кістки. Включення цих вправ у свій фітнес допоможе зберегти кістки міцними і менш схильними до переломів.

Статистика та ризики остеопорозу

Остеопороз – серйозна проблема для здоров’я, від якої страждають мільйони людей по всьому світу. За даними Центру артриту Джона Гопкінса, пік кісткової маси припадає на 30-річний вік. Остеопороз і низька кісткова маса особливо поширені серед літніх людей.

Ця природна втрата кісткової маси прискорюється після менопаузи у жінок через зниження рівня естрогену, який відіграє вирішальну роль у підтримці щільності кісток. З віком кісткова маса зменшується, і підвищується ризик переломів, особливо в таких важливих областях, як стегно, хребет і зап’ястя.

Ця статистика підкреслює важливість попереджувальних заходів, таких як регулярні фізичні вправи, для підтримки міцності кісток і зниження ризику розвитку остеопорозу. Раннє лікування цього захворювання шляхом зміни способу життя, включно з дієтою і фізичними вправами, є життєво важливим для зниження ризику серйозної втрати кісткової маси і переломів у подальшому житті. Регулярні скринінги та раннє втручання можуть істотно вплинути на якість життя тих, хто перебуває в групі ризику.

Щоб ваші кістки були в порядку, важливо правильно харчуватися. Читайте наш список найкращих продуктів для вас.

Як часто потрібно займатися спортом, щоб кістки були міцнішими?

Для підтримки здоров’я кісток рекомендується займатися вправами з обтяженнями та опором більшу частину дня на тиждень. Чотири або більше днів на тиждень намагайтеся приділяти щонайменше 30 хвилин заняттям з обтяженнями, таким як ходьба, біг підтюпцем або танці. Ці заняття допомагають стимулювати формування кісток і уповільнюють їхню втрату.

Крім того, два-три рази на тиждень включайте вправи на опір, наприклад, підняття тягарів або використання стрічок опору. Ці заняття мають бути спрямовані на всі основні групи м’язів, включно з ногами, руками, спиною і тулубом, щоб забезпечити збалансоване зміцнення кісток у всьому тілі. Для спортсменів-початківців важливо починати з невеликих ваг і поступово збільшувати опір у міру зростання сили, щоб уникнути травм і забезпечити стабільне зміцнення кісток.

Важливо включати вправи, що поліпшують баланс і координацію, як-от йога або цілеспрямовані вправи на рівновагу, щоб знизити ризик падінь, які можуть призвести до переломів. Послідовність є ключовим фактором. Регулярне виконання цих вправ необхідне для довгострокового здоров’я кісток.

Як часто потрібно займатися спортом, щоб кістки були міцнішими?
Послідовність має вирішальне значення. Чим регулярніше ви займаєтеся зміцненням кісток, тим більше у вас шансів зберегти міцні кістки до глибокої старості, Джерело: freepik.com

З віком необхідно адаптувати своє фізичне навантаження відповідно до мінливих потреб. Якщо в молодості вам можуть підійти високоударні види спорту, то з віком доречнішими стають низькоударні вправи, як-от плавання, їзда на велосипеді або йога. Ці вправи, як і раніше, приносять значну користь для здоров’я кісток і знижують ризик травм.

Плавання і їзда на велосипеді чудово підходять для підтримки серцево-судинної системи і зміцнення м’язів без надмірного навантаження на суглоби. Йога і тай-чи покращують силу, підвищують гнучкість і рівновагу, що вкрай важливо для запобігання падінь.

Прислухаючись до свого організму і коригуючи в міру необхідності інтенсивність і види вправ, ви зможете залишатися активним і здоровим, не перенапружуючись. Також корисно проконсультуватися з медичним працівником або професіоналом у сфері фітнесу, щоб розробити програму, яка відповідає вашому стану здоров’я і фітнес-цілям.

Помітили, що ваші суглоби гарячі на дотик? Ось що насправді означає цей незвичайний симптом.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *